Lord of The Horses protestosu … özgürlük bütün canlılar için haktır.

Doğa aktivistlerinden 'Atların Efendisi' gösterisine tepki

Hayvan özgürlüğü aktivisti Dicle Ürünay “Atların Efendisi” gösterisinin reklamını gördüğünde, bu konuda mutlaka bir şey yapmak gerektiğini düşünerek harekete geçmiş. Bağımsız Doğa -Hayvan Aktivistleri’nin de aynı saat için bir protesto çağrısında bulunduğunu öğrendiklerini belirten Ürünay şöyle devam etti:

“Onlarla birlikte yaklaşık 15-20 kişi olduk ve protestoyu gerçekleştirdik. Protestoyu bağımsız-doğa hayvan aktivistleri ile birlikte gerçekleştirmiş olduk.”

“Bireysel hayvan özgürlüğü aktivisti olarak tek başıma dahi olsa birkaçdöviz açıp, oturma eylemi yapmayı düşünürken, bu fikri güvendiğim ve eylemlerden tanıdığım birkaç arkadaşım ile paylaştım” diyen Ürünay, “Nitekim biz hazırladığımız dört döviz ile üç kişi, ilk gösterinin yapılacağı Ülker Sports Arena önüne geldik” dedi.

‘YIRT AT BİLETİ, HAYVANLARA ÖZGÜRLÜK’
Doğalarında olmayan hareketleri yapmaya mecbur bırakılan hayvanların, çivili sopa, elektrikli kırbaç, aç bırakma gibi yöntemler kullanılarak eğitildiğini söyleyen Ürünay, amaçlarının, ‘bu yaşananları gösteriye giden insanlara anlatmak’ ve ‘geri dönmelerini sağlamak’ olduğunu belirtti.

Ürünay sözlerine şöyle devam etti: “Bunun için bağımsız doğa-hayvan aktivistleri ile birlikte ‘Yırt at bileti, hayvanlara özgürlük’ sloganı attık. Birkaç kişinin ilgisini çekebilmeyi başardık. Bir baba çocuğunu bizim yanımıza getirerek, hayvanların eğitim koşullarını, şartlanmışlıkla doğalarından uzaklaşmalarını birlikte dinledikten sonra ‘Bu seferki benim hatam, bir daha asla’ dedi. Bir başka kişi ise ‘İçim acıya acıya içeriye gireceğim’ dedi ve birkaç kişi yoldan geçerken protestoya katılarak bizlere desteklerini sundu.”

http://www.radikal.com.tr/cevre/doga_aktivistlerinden_atlarin_efendisi_gosterisine_tepki-1185097

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s