ALF kürk çiftliğindeki bütün üretim kayıtlarını imha etti

fraser-row-of-lynx-cages1

Anonim bildiri:

ABD-Montana

“7 Mart gününün erken saatlerinde bir takım insanlar Fraser Kürk Çiftliğine ait sınırları geçti. Bu çiftlik kürk karşıtı aktivistlerin ve şefkatli insanların 25 senedir hedefi olan bir çiftlik. Biz yaban yaşamına duyduğumuz şiddetli sevgiye, vaşak ve diğer yabani hayvanların  derilerinden para elde eden insanların ellerinde yoğun esaret altında yaşamaya katlanıp ardından dehşet verici bir  ölümle ölmesi karşısında hissettiğimiz acıya dayanarak harekete geçtik. Kürk çiftçiliği gerçekten aşağılık bir endüstri; boyun kırma, göğüs kafesinin üzerinde tepinerek parçalanması, anal yolla elektrik vererek öldürme, gaz odaları gibi yöntemlerin tamamının kalbinde sevgi ve cesaret bulunan insanlar tarafından sona erdirilmesi gerekiyor.

Çiftliğe girer girmez bir çok güvenlik önlemi alındığını fark ettik: harekete duyarlı projektörler, güçlendirilmiş duvarlar, aktif koruyucu köpekler, iki tesis içi barınak… bu barınaklardan biri hedefimiz olan vaşak bölmelerinden birine en fazla 100 feet uzaktaydı. Ancak bizim görevimiz elimizden gelen en iyi şekilde bu kürklü hayvanların başına gelecek olan şeylere engel olmaktı. Vaşak bölmelerine girdiğimizde bu muhteşem canlıların pazar eşyalarına dönüştürüldüğünü gördük, bazı insanların böyle adileşebilmesinden utanç duyduk.  Bazı vaşaklar kafeslerinin arka taraflarına doğru korkarak geri çekilirken bazıları merakla bize doğru milim milim yanaşmaya çalışıyordu, gece gelen bu ziyaretçilerin amacının ne olduğunu merak ediyor gibiydiler; bu arada diğer vaşaklar çıldırmış gibi kafesin bir ucundan diğer ucuna dönüp duruyordu, esaret altında gördükleri işkencenin kesin bir ifadesiydi bu. Şimdi sıra bizde: onları özgürlüğüne kavuşturup yabana dönmeleri için elimizi onlara uzatacağız.

Hızlı bir şekilde bütün üretim kayıtlarını imha etmeye başladık. Şiddet içermeyen bu eylemin amacı genetik sıranın tamamen imha edilmesi, böylece  kürk üreticilerinin üretim stoğunu sıfırlamak. Üzülerek söylememiz gerek ki, elimizden geleni yapmamıza rağmen tesis içi barınaklarda kalanların uyanması sebebiyle kafesleri kıramadan oradan kaçmak zorunda kaldık.

Bu eylemin amacı bu işten para kazananlara karşı şiddete başvurmak değildi, dünyaya terör ya da korku aşılamak da değildi, yeterince var bunlardan zaten. Ama kafeste sıkışıp kalmış olanlara duyduğumuz sevgi ve dayanışmanın bir simgesi olsun istedik. Biz, ve yüreği şefkatle dolu nice insan, başkalarına yardım etmek için kendi özgürlüğümüzü riske atmaya devam edeceğiz, esaret ve şiddet statüko olduğu sürece bu, böyle olacak. Kutsal olanın yok olması pahasına para kazananların şiddete son vermesi için dua edeceğiz ve  umudumuz bu olacak, son kürk çiftliği kapanana dek.

İnsan – hayvan, işgal edilmiş topraklar üzerinde barış ve  onur için mücadele etmeye devam eden herkes için.”

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s