Seçimi kazanan başkanın tavuklarını öldürdüler

Seçimi kazanan başkanın tavukları öldürüldü

Geyikli Beldesi’nde pazar günkü seçimlerde Ak Parti ‘li Belediye Başkanı Metin Salman’ın yerine CHPadayı Ercan Yılmaz kazandı. Yılmaz’a ait kümeste bulunan 300 civarındaki tavuk pazartesi günü sabaha karşı kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından saldırıya uğradı.
Geyikli Feribot İskelesi’ne giden Kanal Yolu üzerindeki tarlasındaki kümeste 100’e yakın tavuğun telef edildiğini belirten yeni seçilen CHP’li Başkan Ercan Yılmaz, “Burası benim boş zamanlarımda gelip kafa dinleyerek stres attığım bir yer. Tavukları hobi olarak besliyorum. Ticari bir faaliyetim yok. Bu olayın kim veya kimler tarafından yapıldığını bilmiyorum” dedi.

Tavukların tekme ve sopalarla boyunları ve kanatlarının kırıldığını ileri süren Yılmaz, 100’e yakınının telef olduğunu diğerlerinin ise saldırıdan korkup dışarıya kaçtığını söyledi.

Olay yerine gelen jandarma ekipleri, kümeste incelemelerde bulundu. Telef olan tavuklar daha sonra topluca gömüldü. Sağ kalanlar ise bir kümese toplandı. Geyikli Jandarma Komutanlığı, olayla ilgili soruşturma başlattı.

http://www.radikal.com.tr/turkiye/secimi_kazanin_baskanin_tavuklari_olduruldu-1184379

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s