Hayvanların Kahramanı İtfaiyeciler

Yurttan Haberler

Hayvanların kahramanı itfaiyeciler

Alanya Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, geçen yıl 14 kedi, 8 köpek, 1 tavuk ve 1 kanarya olmak üzere toplam 24 hayvan için kurtarma operasyonu düzenledi.

Alanya Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, Antalya 112 Acil Çağrı Merkezi ve Alanya İtfaiye Müdürlüğü’ne yapılan ihbarlar sonucu yangınlar dışında zor durumdaki hayvanlara da yardım ediyor.

İtfaiye ekipleri, geçen yıl 14 kedi, 8 köpek, 1 tavuk ve 1 kanarya olmak üzere toplam 24 hayvan için kurtarma operasyonu düzenledi. Sadece insanların değil hayvanların da hayatlarını kurtardıklarını belirten İtfaiye Müdürlüğü Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Nuri İmamoğlu, “İhbarları değerlendirip, kurtarılmayı bekleyen hayvanı hayata döndürüyoruz. Karşımızdakini bir canlı olarak düşünüp görevimizi yerine getiriyoruz” dedi.

İTFAİYEYİ EN ÇOK ZORLAYAN HAYVANLAR

İmamoğlu, itfaiye ekiplerini en fazla zorlayan hayvan kurtarma operasyonlarını da anlattı. Bir kurt köpeğini bahçe çitinden atlarken karnına saplanan demirden kurtarmak için saatlerce uğraştıklarını belirten İmamoğlu, köpeği karnına saplanan çit demirini elektrikli testere ile kestikten sonra kurtarabildiklerini söyledi.

İmamoğlu, Alanya Kalesi’nden 30 metre yükseklikten aşağıya atılan ‘Tony’ adını verdikleri köpeği ise bulunduğu yerden çıkartmak için Türkiye Arama Kurtarma Ekipleri Federasyonu’na bağlı Alanya Doğal Afetler Dayanışma Derneği üyeleriyle işbirliği yaptıklarını hatırlattı.

Nuri İmamoğlu, “Gördüğümüz manzara karşısında şaşırdığımız bir diğer kurtarma operasyonu ise, bahçe duvarı içinden gelen bir kedi sesi üzerine başlattığımız çalışmada taş duvarlar arasından bularak çıkarttığımız 4 yavru kedinin kurtarılması oldu. Yaralı hayvanları kurtardıktan sonra en büyük desteği Veteriner Hekimleri Odası Alanya Temsilciliği’nde alıyoruz. Kurtardığımız hayvanları ücretsiz tedavi ediyorlar” diye konuştu.

http://www.redhaber.com sitesinden alıntıdır.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s